Регіональні сайти Люстрації 2.0

Закон про люстрацію може бути скасований?

отмена

Міністр юстиції України Павло Петренко побоюється, що нинішній склад Конституційного суду України, який у 2010 році сприяв конституційному перевороту в країні, може прийняти багато неоднозначних рішень, в тому числі, скасувати закон про очищення влади.

“Той же Конституційний суд, який приймав ті рішення і складається з тих же суддів, зараз розглядає дуже одіозні справи щодо закону про люстрацію. До нього звернувся Верховний суд з вимогою зупинити або скасувати закон про очищення влади. І в нас є реальні побоювання, що судді цього Конституційного суду, під впливом або тиском колишніх вищих посадових осіб часів Януковича, розуміючи, що вони фактично є співучасниками всіх тих подій, правопорушень і злочинів, можуть зараз прийняти дуже багато неоднозначних рішень, в тому числі, скасувати закон про люстрацію”, – сказав П.Петренко в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV у понеділок ввечері.

Глава відомства переконаний, що має відбутися публічне розслідування тієї справи, яку було розпочато в 2014 році Генеральною прокуратурою за фактом конституційного перевороту в Україні після приходу до влади Віктора Януковича. “Повинні бути названі прізвища не тільки суддів Конституційного суду, які були виконавцями. Ці прізвища відомі. Повинні бути названі прізвища замовника, організаторів цього конституційного перевороту, тих осіб, які давали з кабінетів на Банковій (будівлі адміністрації президента – ред.) Вказівки конкретним суддям , прізвища зацікавлених осіб”, – підкреслив він.

Глава Мін’юсту зазначив, що в рішенні КС 2010 року не було жодного слова про те, що відновлюється дія Конституції 1996 року. “Після того президент Янукович зі своїм оточенням впровадив в 2011 році так звану адміністративну реформу, якої вони змінили повністю конструкцію всіх державних органів, щоб перепризначити всіх найвищих керівників цих органів і встановити свій вплив на всі сфери українського життя. Вони це зробили, і це був повноцінний конституційний переворот. Ми це пояснили нашим європейським колегам, і у Венеціанській комісії, і в Раді Європи, і вони це сприйняли”, – пояснив він.

Сегодня

Залишити відповідь

Top