Регіональні сайти Люстрації 2.0

Правила

1. Брати участь у проекті “Люстрація.Кіровоградщина” (далі – Проект) можуть громадяни України, яким виповнилось 18 років. Участь у Проекті може бути як активною – участь у голосуванні, коментування, заповнення анкет – так і пасивною – Ваша кандидатура може спробувати пройти люстрацію.

2. Для участі в люстрації передбачено заповнення двох видів анкет – друкованої та електронної. Друковану анкету потрібно завантажити на сайті та заповнити власноруч. Електронна анкета заповнюється безпосередньо на сайті.

3. Анкету заповнює особа-заявник. Заявником може бути особисто людина, про яку йдеться у анкеті, або інший громадянин чи громадська організація. Всі пункти обов’язкові до заповнення. У разі, якщо заявник не в змозі заповнити якийсь із рядків, слід писати причину відсутності відомостей. Наприклад, «засуджений не був» або «відомості відсутні».

4. Діюча посадова особа (чиновник, що перебуває на посаді) проходить люстрацію протягом трьох місяців, кандидат на посаду (чиновник, або безробітній, що представлений кандидатом на певну посаду та проходить стажування) – місяць. Протягом цього періоду досьє особи може доповнюватися новими, перевіреними даними. Так триває один цикл люстрації.

5. У процесі проходження люстрації користувачі сайту (зареєстровані на сайті) шляхом голосування можуть один раз на один цикл люстрації висловити підтримку/недовіру певній особі, зазначивши причину свого вибору. Також користувачі у коментарях до досьє можуть надавати інформацію про особу. Якщо дані, які надаються користувачами не відповідають дійсності, коментарі будуть видалятися, а користувачам буде блоковано можливість коментувати.

5.1. Відгук (коментар) на сайті з’являється у наступних випадках:

– після схвалення модератором (якщо це перший коментар зареєстрованої особи)

– без схвалення модератором (якщо у зареєстрованої особи вже є схвалені коментарі)

Відгук може бути відредагованим, а також його може бути видалено. Редагується відгук у випадках, коли дописувач вживає ненормативну лексику, або викладає у відгуку в тому числі неперевірену/компроментуючу інформацію. Видаляється відгук у випадку системної подачі неперевіреної інформації або у випадку, якщо відгук складається тільки із неперевіреної інформації. Адміністрація залишає за собою право видаляти коментарі, якщо вони не несуть користі проекту, або направлені на дискредитацію сайту/команди/партнерів.

5.2. Для запобігання “накрутці” голосів на сайті не будуть враховуватися голоси, віддані одним користувачем декілька разів за одну анкету. Також не будуть враховуватися голоси, відправлені за допомогою реєстрації з тимчасової пошти. Перелік сервісів тимчасової пошти не публікується, але є у інструментах адміністратора.

6. По завершенню циклу люстрації досьє особи переноситься до Списків – “Довіри” та “Недовіри”. Цикл люстрації проходить один раз на рік. По закінченню голосування будуть враховані наступні дані в порядку пріоритетів: голоси “за” та “проти”, відгуки та інформація, що надійшла на пошту адміністрації (вона буде використана, якщо ця інформація перевірена і анкета балансує на межі нульового рейтингу).

7. Громадський контроль після люстрації – моніторинг за діяльністю особи, яка пройшла/не пройшла люстрацію. Люстрація – це не індульгенція, пройшовши один раз, особа не звільняється від проходження повторно.

25 Responses to Правила

 1. Руслан Патріот України коментує:
  11.02.2015 о 18:55

  А не дотримання Вами Правил, Вами ж і встановленими показує рівень довіри до Вашої Люстрації. Бог Вам суддя. Стрілятись чи вішатись від цього я не буду.
  Раніше я навіть всіх направляв з сайту м.Долинська (де я адміністратор) для голосування на Ваш проект, то тепер не буду цього робити, і сам не буду в ньому голосувати, бо НЕ ВВАЖАЮ ЙОГО ЧЕСНИМ.

  • Адміністратор коментує:
   14.02.2015 о 11:42

   Звісно, всім подобається лише позитивний рейтинг. Щодо колег із Долинської – то було суто їхня ініціатива і проходила у два етапи. Окрім Вас там були ще й інші кандидатури (здається, шестеро), але це, чомусь, Вас не бентежить. Мабуть, держдеп замовив окрім Вас і заступника голови райсуду? Ми не пішли проти Правил, прописаних на сайті, тому що там написано:

   2. Для участі в люстрації передбачено заповнення двох видів анкет – друкованої та електронної. Друковану анкету потрібно завантажити на сайті та заповнити власноруч. Електронна анкета заповнюється безпосередньо на сайті.

   Те, що відбулося доголосування після завершення голосування – це було рішення колегіальне і ми пішли назустріч людям, які витратили свій особистий час для збору голосів на папері.
   Далі полеміку розвивати не бачимо сенсу. Ви свою позицію вже виклали і перетворювати сторінку з Правилами на форум з обговорення Руслана із Долинської – це неетично, на нашу думку.

Залишити відповідь

Top